Pneumoftizeologická ambulancia – Ambulancia pľúcnych chorôb a TBC

Adresa:

Poliklinika Strečnianska, Strečnianska 13, Bratislava

Pacienti s podozrením na koronavírus alebo cestovateľskou anamnézou

V súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu upozorňujeme, že pacienti so zvýšenými teplotami, cestovateľskou anamnézou posledné 3 týždne, alebo pacienti, ktorí boli v kontakte s nakazenou osobou nám toto musia nahlásiť vopred mailom, alebo telefonicky.

V takomto prípade požadujeme negatívny PCR test na COVID, nie starší ako 5 dní. Neplatí to pre pacientov, ktorí prekonali COVID 19 zápal pľúc a mali už 2 negat. testy.

Opatrenia v Ambulancii

Pacienti s pozitívnym PCR testom môžu byť v našej ambulancii ošetrení po objednaní sa a až po skončení povinnej izolácie, ktorú pacientovi stanoví hygienik, alebo ošetrujúci lekár. musia nahlásiť vopred mailom, alebo telefonicky.

Pacienti, ktorí prichádzajú na vyšetrenie a majú respirátor s výdychovým ventilom, musia ho mať prekrytý rúškom. Pacienti s horúčnatým stavom budú konzultovaní telefonicky.

Prosíme pacientov minimalizovať počet sprievodných osôb v čakárni.

Všetci pacienti musia mať zabezpečené riadne prekrytie dýchacích ciest horných aj dolných (NOSA AJ ÚST !!!). Chránite tak seba aj personál našej ambulancie. Ochranné pomôcky máme počas vyšetrení aj my, v kontinuálnej prevádzke sú aj germicídne žiariče v čakárni a priestoroch ambulancie, ktoré aktívne sterilizujú vzduch. Vykonávame aj pravidelnú dezinfekciu priestorov ambulancie a čakárne.

Ďakujeme za Vašu ohľaduplnosť.

Pri Vyšetrení Požadujeme Predložiť

Od 01.09.2021 požadujeme našich pacientov pri vyšetrení u nás predložiť jeden z nasledujúcich dokladov.

Očkovanie proti COVID-19

Doklad o očkovaní proti COVID-19.

Prekonanie COVID-19

Doklad o prekonaní COVID-19 behom posledných 180 dní.

PCR Test

PCR-test nie starší ako 72 hodín.